هاووووار ده دس ئه جماعه ته !
سلام به همه دوستان

چند وقتی تصمیم داشتم در ماه مبارک رمضان دیگه مطلبی ننویسم .اما نشد که نشد.

امید داشتیم که در ماه مبارک رمضان یه کمی اوضاع دانشگاه بهتر بشه و به دانشجو ها رسیدگی بیشتری داشته باشند.

متاسفانه با شروع سال تحصیلی جدید و افزایش تعداد دانشجویان جدیدالورود وضع دانشگاه بهتر نشد که بدتر هم شد. توی دانشگاه هوائی برای نفس کشیدن نیست.

هیچکدام از مشکلات برطرف نشد بلکه مشکلات گذشته با شدت بیشتری بروز پیدا کردند .تو این ماه مبارک هم تعدادی از خانمها و آقایون دانشجو آرایشهاشون رو غلیظ تر و فعالیتهای عاشقانشون را بیشتر از پیش شدت بخشیدن.

این ساختمون جدید هم که قرار بود نیمه دوم سال ۸۱ تکمیل شود می بینیم که فقط جلدشون هنوز ساختن...

نمیدونم این جماعتی که خودشون رو صاحب دانشگاه و دانشجوها می دونند. چه زبونی حالیشون می شه ما که با هر زبونی که آدما می تونند بفهمن حرفهای دلمون و دغدغه های دانشجوها رو نوشتیم. ولی انگار که این سردمداران دانشگاه هیچی حالیشون نمیشه.و تنها چیزی که می فهمن چاپیدن پول و گنده کردن شکمهاشون با پول حرام هستش .

بابا ما دیگه خسته شدیم. کسی نیست علاج درد اینها رو بدونه بیاد این وبلاگ رو از گروه ما تحویل بگیره؟

2 نوشته شده در  جمعه بیست و نهم مهر 1384ساعت 19:37  توسط ناجی | 

طالبانیسم مدرن
جلسه توجیهی یا همون اردوی توجیهی دانشجویان جدیدالورود قرار است در تاریخ های ذیل برگزار شود.

برادران     :     چهارشنبه   ۲۰/۷/۱۳۸۴

خواهران   :     پنج شنبه    ۲۱/۷/۱۳۸۴

از تاریخ های ذکر شده گرفتین چه خبره ،باز هم افراط گرائی عده ای متحجر باعث گریزان شدن دانشجویان از ... می شود .این متحجرین ،با عوض شدن فضای سیاسی شروع به سجاده آب کشیدن کرده اند ...

تا آنجا که در سالهای دولت اصلاحات شاهد برگزاری جلسات توجیهی بوده ایم جلسه ای مشترک برای آقایان و خانمها بوده است ،هر چند که بیشتر شبیه یک فستیوال مضحک هنری بوده تا جلسه ای توجیهی برای دانشجویان جدید .اما دیگر فضا عوض شده و برای حفظ خود باید دست به هر کاری زد.

آقایان محترم خیلی برای دانشجویان دلسوزی کرده و جهت جلوگیری از بوجود آمدن گناهان کبیره برای دانشجویان دو طیف در ماه رمضان جلسات آنها را از هم جدا کرده اند. (بمیرم براتون شما چرا کشیش نشدین؟) امسال هم که دیگه از پذیرائی و نهار یا افطار خبری نیست!

در اینجا لازم است نقدی بر این جلسات داشته باشیم.

جلسه ای که نزدیک به یک ماه از شروع کلاسها برگزار شود چه سودی برای دانشجویان جدید دارد.

در سالهای قبل نوروزی و هر کدام از معاونین دانشگاه چند دقیقه ای صحبت کرده و مشتی دروغ  و غلو تحویل دانشجویان می دادند .هر چند دقیقه ای هم با نوای دوزله (نوعی ساز محلی) و اجرای نماهنگی مضحک سر دانشجویان را گرم می کردند. و آخرش هم همگی جهت دریافت نهار کتک کاری مفصلی را شروع می کردند.

امسال چه خواب هائی برای دانشجویان دیده اند خدا می داند.

**************************************

 خبرهای دیگه ای هست که پس از اطمینان از صحت آنها به حضورتان تقدیم می گردد.

2 نوشته شده در  جمعه پانزدهم مهر 1384ساعت 23:0  توسط ناجی | 

بخشنامه حذف هزينه انتقال دانشجويان به زودي ابلاغ مي شود
 نقيب زاده معاون اداري مالي دانشگاه آزاد اسلامي خبر از ابلاغ بخشنامه حذف هزينه انتقال دانشجويان داد .
  وي كه در همايش معاونان اداري مالي منطقه شش دانشگاهي سخن مي گفت،افزود: به منظور رفاه حال دانشجويان هزينه انتقال دانشجويان از يك واحد به واحد ديگر دانشگاهي حذف شد .
  وي گفت : پس از ابلاغ بخشنامه مربوطه به واحدها در نظر گرفتن انجام اين مساله از سوي روساي دانشگاه ها ضروري است .
  پيش از اين هر دانشجو براي انتقال بين دو واحد دانشگاهي هزينه اي گزاف بابت انتقال پرداخت مي كرد كه براي خانواده و دانشجويان بار مالي زيادي داشت ،با اعلام اين دستورالعمل هزينه اي بابت انتقال از دانشجويان دريافت نخواهد شد .

****************************************

این هم یه خبر خوش برا شما دانشجویان عزیز. البته برا این موضوع هم کلی قانون بی در و پیکر وضع می کنند که باز هم باید همون مبلغ رو از طریق دیگه ای صرف کنید.

دیگه برا انتقال از نوروزی و بر و بچش خواهش و تمنا نکنید.

2 نوشته شده در  شنبه نهم مهر 1384ساعت 7:55  توسط ناجی | 

باز هم !

(اگر مطلب پائین رو نخوندین حتما  آن رو مرور کنید.)

نوروزی در مصاحبه با صدا و سیمای ایلام باز هم سخنی به گزاف بر زبان راند.

وی در اظهاراتی نسبت به بهتر شدن وضعیت رفاهی دانشجویان در دانشگاه و دادن وامهای بیشتر به دانشجویان وابسته و اقوام خبر داد.

وی همچنین با دادن ارقامی بیش از آنچه که از سوی سازمان مرکزی برای دانشگاه ایلام تعیین کرده افزود:

در سال تحصیلی جدید تعداد دانشجویانی که ابه روش بدون کنکور و با شرط معدل در رشته های حسابداری ، کامپیوتر ... وارد دانشگاه می شوند را ۳۰۰ نفر عنوان کردند .و این در حالی است که آمار واقعی ارقام مندرج در پست پائین هستند.

از سوی دیگر وی تعداد دانشجویان پذیرفته از طریق کنکور سراسری را تعداد ۳۰۰۰ نفر ذکر نموده اند.

در حالی که مرکز آموزشی دانشگاه ظرفیت یک سوم این رقم را ندارد.

توضیح:

یکی نیست به اینا بگه... ببخشید تصمیمم عوض شد. حرف زدن برا اینها مثل حرف زدن برا دیوار هست.

لااقل دیوار یه انعکاس صدا رو بر می گردونه اما اینها اینقدر بی عرضه و بی بخار و مقصر هستند که حتی طی یک ایمیل هم توجیهی برا  گندهای خودشون نیاوردند.

(حالم به هم می خوره باز هم رشته کامپیوتر رو دامپیوتر دیدند.)... والا من نمی دونم این ها واسه چی می خوان کاردانی کامپیوتر تو این خراب شده بخونند. به خدا هیچی یاد نمی گیرید و برا کاردانی آن هم هیچ کار اداری و خصوصی وجود نداره. ادامه تحصیل در آن هم وجود نداره ،این حرف هائی که می شنوید همه ش شعاره شعاره. آخه کی تا حالا پیش ولی زاده و کرد جمشیدی چیزی یاد گرفته که شما دومیش باشید.

پول ،عمر ،دل خوشی زندگیتون رو خراب نکنید. برید از همین الان انصراف بدین براتون بهتره. از ما گفتن بود شما هم دست خودتونه!

 

2 نوشته شده در  پنجشنبه هفتم مهر 1384ساعت 1:55  توسط ناجی | 

امسال چند نفر رو سر کار گذاشتن؟ و ...

بنابر گزارشات رسیده از ۲۵۰۰ دانشجوئی که در سال ۸۵-۸۴ به عنوان سهمیه پذیرش در دانشگاه آزاد ایلام در نظر گرفته شده است تا دوشنبه ۴/۷ تعداد ۱۴۰۰ نفر تشکیل پرونده داده اند.

گزارشات دیگر حاکی از پذیرش تعداد ۱۲۰ نفر خانم و ۱۸۰ نفر از آقایان در پذیرش بدون کنکور از طریق مدرسه سما دارد.(البته ببخشید! اینا دیگه خیلی سرکار گذاشته شدند. کی از با کنکورش خیر دیده که اینها از بی کنکورش منفعت ببینند)

در سال تحصیلی ۸۴-۸۳ نیز از سهمیه ۲۵۰۰ نفری تنها ۱۷۰۰ نفر در مهر و بهمن وارد دانشگاه شده اند که از این تعداد در حدود ۵٪ از ادامه تحصیل به علت جو خفقان زده و پائین بودن سطح علمی دانشگاه انصراف داده اند .این درحالی است که در سال ۸۴ در حدود ۹۰۰ نفر در تمام رشته های دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

متاسفانه با وجود اینکه هر ساله بر تعداد دانشجویان دانشگاه افزوده شده و از آنسو تعداد فارغ التحصیلان به تناسب ورودی ها افزایش نمی یابد هم اکنون فضاهای آموزشی و آزمایشگاهی جوابگوی تعداد دانشجویان نمی باشد و در بعضی روزهای هفته جمعیت دانشجویان در ساختمان آموزشی چنان زیاد می باشد که هر آن امکان فروریخت ساختمان وجود دارد .چه کسی جوابگوی  این مشکل می باشد؟

در دانشگاه نیز اعلامیه های جهت ثبت نام دانشجویان جهت اردوی توجیهی نصب شده است. که طبق روال سالهای گذشته برنامه ای جز دروغ و تلف کردن وقت دانشجویان ندارند. به دانشجویان جدید الورود پیشنهاد می شود وقت خود را جهت دیدن برنامه های سیما سپری کنند تا رفتن به این برنامه؟؟

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

و اما از همه مهمتر خبری است که در مورد جناب حضرت والا، نوروزی دریافت گردیده است.

شنیده ها حاکی از این است . که بزودی تاج و تخت وی ویران و ایشان نیز آواره خواهند گشت.

چند وقتی است که رقابتهای سختی در جهت کسب قدرت در استان از سوی شخصیتهای وابسته به قبایل و نماینده های استان و ائتلافی که قرار است با استاندار کنونی صورت بگیرد وجود دارد.

در این گیر و دار، خواب های خوشی برای نوروزی و دار و دسته اش دیده شده است. که باید منتظر دیدن این رویای صادقه بود.

گروه خبری ناجی نیوز از هم اکنون این مصیبت را تسلیت عرض نموده و برای آسیب دیدگان از این حادثه آرزوی صبر دارد.

 

2 نوشته شده در  دوشنبه چهارم مهر 1384ساعت 23:46  توسط ناجی | 

رهائی یا آغاز اسارتی دیگر
امروز می خوام در این اولین روزهای سال تحصیلی جدید براتون یه خبر خوش داشته باشم.

البته برا دانشجوهای قدیمی خیلی جالبتر هست. و برای دانشجوهای جدیدالورود یه اتفاق خوب که می تونند ادامه تحصیل رو با یه روال دیگه طی کنند.

بر اساس آخرین اخبار دریافتی طوفانی بزودی از مقام حراست دانشگاه برکنار خواهد شد.این خبر که از یکی اعضای کارکشته و قدیمی وبلاگ دریافت گردیده است حاکی از برکناری طوفانی در مهرماه امسال دارد.

از سوی دیگر خبرها حکایت از به توافق نرسیدن مقامات ذیصلاح در این زمینه برای تعیین جانشین طوفانی دارد. 

این مقامات رایزنیهائی را با تعدادی از کارمندان دانشگاه آغاز کرده اند اما هنوز به نتیجه ای نرسیده اند.

خبرنگار ما علت این امر را ناپایدار بودن موقعیت این پست  و پستهای مرتبط در دانشگاه دانسته بطوری که از سال ۸۲ تا کنون چند نفر در حراست و گزینش جابجا شده اند.

از این رو کسی تمایلی به این پذیرفتن این پست ندارد. از سوی دیگر خبرها حاکی از سنگ اندازی نوروزی و وابستگانش در جهت واگذار نشدن این پست به کارمندان ارزشی و واجد صلاحیت در دانشگاه که با فعالیتهای آنها مخالفت دارند ،دارد.

بزودی خبرهای جدیدی در این زمینه به اطلاع شما خوانندگان عزیز رسیده خواهد شد.

2 نوشته شده در  شنبه دوم مهر 1384ساعت 22:28  توسط ناجی | 

خوش هاتین
حضور دانشجویان فرهیخته را به دیار علم و هنر ،مهد پرورش دلیران ایرام زمین،

ایلام

گرامی می داریم.

در انتظار همکاری سبز شما دوستان عزیز در حل مشکلات دانشگاه هستیم. 

2 نوشته شده در  جمعه یکم مهر 1384ساعت 16:56  توسط ناجی | 

ابهام در هزينه‌‌ ها و درآمدهای دانشگاه آزاد
عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي گفت: ابهامات زيادي راجع به نحوه دريافتي دانشگاه آزاد و هزينه‌هاي آن در جامعه مطرح است.

عادل آذر  نماینده حوزه جنوبی استان ایلام در خصوص افزايش شهريه‌ها در دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با فارس گفت: هيچ تصوير روشن و شفافي از دخل و خرج دانشگاه آزاد در جامعه وجود ندارد. مديريت دانشگاه آزاد بايد براي رفع اين ابهامات هر چند وقت يكبار گزارش شفاف و روشني از عملكردش ارائه دهد .
وي در مورد علت عدم نظارت بر عملكرد دانشگاه آ‌زاد گفت: دانشگاه آزاد يك نظام هيأت امنايي و غير دولتي است كه مجلس يا ساير نهادهاي دولتي مانند سازمان بازرسي و يا حسابرسي از نظر قانوني و حقوقي نمي‌توانند بر آن نظارت داشته باشند.
وي خاطر نشان كرد: بسياري از جوانان با استعداد و هوشمند ايراني به دليل عدم استطاعت مالي نمي‌توانند به مدارسي با سطح بالا بروند و يا در كلاس‌هاي كنكور شركت كنند، لذا اين دسته از افراد از راه‌يافتن به دانشگاه‌هاي دولتي محروم هستند و غالبا بايد به دانشگاه‌هاي آزاد و غير انتفاعي مراجعه كنند. به همين دليل مي‌توان گفت بسياري از دانشجويان اين دانشگاه‌ها از قشر كم‌درآمد جامعه مي‌باشند كه با اندك افزايش شهريه، ممكن است نتوانند ادامه تحصيل دهند.
وي به تناسب بين افزايش شهريه با رشته‌ها اشاره كرد و افزود: افزايش شهريه در دانشگاه‌هاي غير دولتي از جمله دانشگاه آزاد بايد متناسب با رشته‌ها باشد. به عنوان مثال در رشته‌هاي علوم انساني، شهريه‌ها بسيار بالا و 60 درصد آن سودآوري است. اما در رشته‌هاي فني كه به آزمايشگاه نياز دارند، مثل عمران، راه و ساختمان،‌پزشكي و .. مي‌توان شهريه‌ها را تغيير داد. (البته اگر امکانات آزمایشگاهی متناسب با افزایش شهریه توسعه یابند)

به نقل از سایت بازتاب

2 نوشته شده در  جمعه یکم مهر 1384ساعت 16:49  توسط ناجی |